O konferenci

Konferenci CyberCon Brno 2022 organizuje 

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost 

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) je ústředním správním orgánem pro kybernetickou bezpečnost včetně ochrany utajovaných informací v oblasti informačních a komunikačních systémů a kryptografické ochrany. Dále má na starosti problematiku veřejně regulované služby v rámci družicového systému Galileo.

Můžete se těšit na širokou škálu workshopů a možností vyzkoušet si praktické řešení problémů a výzev, které přináší kybernetická bezpečnost.

Datum: úterý 13. září 2022

Místo: Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně (Joštova 218)

Pro účast na jednotlivých workshopech je nutné se předem registrovat 

Jednotlivé workshopy budeme průběžně zveřejňovat a představovat.

Co účastníkům tento den přinese?

Širokou škálu workshopů a možností vyzkoušet si praktické řešení problémů a výzev, které přináší kybernetická bezpečnost.

Demonstrace toho, jak široký pojem „kybernetická bezpečnost“ je a co všechno může v praxi zahrnovat.

Workshopy budou různorodé a na své si přijdou jak technicky zdatní experti, tak zájemci o strategická či další netechnicky zaměřená cvičení a témata.

Očekávat můžete nejaktuálnější novinky z oblasti regulace a odborné přednášky rozebírající problematiku kybernetické bezpečnosti prakticky.

Datum: středa 14. září 2022

Místo: kino Scala na Moravském nám. 127, 602 00 Brno-střed

Pro účast na konferenci je potřeba si zakoupit vstupenku.

Řečníky a obsah jednotlivých přednášek budeme postupně představovat.

Co účastníkům tento den přinese?

Odborné veřejnosti budou předány novinky v kybernetické bezpečnosti, a to především v oblasti legislativy a regulace.

Návštěvníci se dozvědí více o tom, co NÚKIB jakožto ústřední správní orgán pro kybernetickou bezpečnost dělá.

Budete svědky, a můžete se také stát účastníky, odborné diskuse na různorodá témata kybernetické bezpečnosti.

Povinným osobám dle zákona o kybernetické bezpečnosti bude sdíleno, jak implementovat předpisy do praxe.

Každý z účastníků obdrží několik dárkových předmětů. V rámci konference proběhnou také 2x denně tzv. coffee breaky a účastníci se tak mají možnost občerstvit.

Čeká vás strategický pohled na různorodé výzvy v kybernetické bezpečnosti, a to ať už z právní oblasti, strategicko-bezpečnostní roviny či výzvy technického rázu.

 

Datum: čtvrtek 15. září 2022

Místo: kino Scala na Moravském nám. 127, 602 00 Brno-střed

Pro účast na konferenci je potřeba si zakoupit vstupenku (prodej vstupenek ještě není spuštěn)

 

Řečníky a obsah jednotlivých přednášek budeme postupně představovat.

 

Co účastníkům tento den přinese?

Účastníci si zvýší povědomí o kybernetické bezpečnosti.

Budou představena a diskutována aktuální témata rezonující v kybernetické bezpečnosti (potažmo obraně, kriminalitě) na národní úrovni.

 

Přednášet budou jak zástupci NÚKIB, tak zástupci ostatních orgánů státní správy, ale i soukromého sektoru a akademie.

Návštěvníkům bude představeno široké pole témat a problematik, se kterými souvisí a na které dopadá kybernetická bezpečnost (např. národní bezpečnost, hybridní působení apod.).

Registrace již spuštěna

S NÁMI ZAŽIJETE

dynamické dny plné informací, zkušeností a spolupráce

13. – 15. září 2022

V rámci CyberConu se můžete těšit i na veletrh studijních příležitostí Studuj kyber!

V úterý 13. září souběžně se CyberConem 2022 proběhne druhý ročník veletrhu studijních příležitostí Studuj kyber! Letos bude přesunut do atria Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, proběhne tak na stejném místě a ve stejný čas jako tzv. Den workshopů v rámci konference.

Akce je určena pro žáky základních a studenty středních škol, kteří se tak mají možnost potkat se zástupci vzdělávacích institucí nabízejících v České republice obory týkající se kybernetické a informační bezpečnosti i informačních technologií.

Cíle konference​

 • Vytvořit a udržovat platformu pro propojení státního, akademického a soukromého sektoru v oblasti kybernetické bezpečnosti.
 • Zvyšování povědomí o činnosti NÚKIB i partnerských institucí státní správy působících v oblasti kybernetické bezpečnosti v České republice.
 • Vzdělávání zaměřené nejen na povinné osoby podle zákona o kybernetické bezpečnosti, ale i širokou veřejnost.
 • Networking plynoucí ze zajímavé debaty mezi řečníky a diváky během jejich prezentací i z neformální diskuse mezi účastníky konference. 

Místo konání konference

Konference CyberCon se uskuteční na adrese:

Kino Scala

Moravské náměstí 127/3
602 00 Brno

 

Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně

Joštova 218

602 00 Brno-střed

Máte otázku?

FAQ's

Pokud nenaleznete odpověď, kontaktujte nás přes formulář uvedený v záložce „kontakt“

 

 • V Brně sídlí Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost, který konferenci organizuje. Brno je navíc také významným univerzitním městem. Masarykova univerzita v Brně a Vysoké učení technické prostřednictvím studijních oborů v oblasti informatiky, kybernetické bezpečnosti, mezinárodních vztahů či právní vědy produkuje odborníky v oblasti kybernetické bezpečnosti. V Brně probíhají také velice kvalitní výzkumné aktivity a Brno je také sídlem úspěšných technologických firem i firem zaměřujících se na kybernetickou bezpečnost.
 • Rozhodnutí zpoplatnit konferenci padlo na základě zkušeností z minulých let, kdy o vstupenky na konferenci byl obrovský zájem a byly zarezervovány velice rychle. Mnoho dalších zájemců o účast na konferenci tedy nemělo možnost se konference zúčastnit. Zároveň ovšem samotná účast na konferenci byla značně nižší, než by se na základě zarezervovaného počtu vstupenek dalo předpokládat. NÚKIB se tedy rozhodl vstupenky zpoplatnit především z důvodu zvýšení motivace účasti na konferenci při pořízení vstupenky.
 • Kromě možnosti poslechnout si zajímavé řečníky z řad odborníků na různorodá témata v oblasti kybernetické bezpečnosti a diskutovat s nimi také každý z účastníků obdrží několik dárkových předmětů. V rámci konference proběhnou také 2x denně tzv. coffee breaky a účastníci se tak mají možnost občerstvit.
 • Konference se může zúčastnit úplně každý. Konference je zaměřena zejména pro studenty, akademiky, odborníky, širokou veřejnost a povinné osoby dle zákona o kybernetické bezpečnosti.
 • Víte-li o zajímavém tématu z oblasti kybernetické společnosti, máte-li pocit, že máte odbornému obecenstvu co předat v roli řečníka, napište nám na cybercon@nukib.cz. Aktivní zapojení publika prostřednictvím Q&A bude také tradičně zdrojem zajímavých diskusí.
 • Za předpokladu, že to aktuální pandemická situace dovolí, plánujeme konferenci uskutečnit  v kině Scala v Brně. 
 • Celá konference bude probíhat kompletně v češtině.